خانه خزندگان ایگوانا آموزش نگهداری ایگوانا

آموزش نگهداری ایگوانا

۸۴۵۶
آموزش نگهداری ایگوانا

اگر ایگوانا دارید و یا به فکر داشتن ایگوانا هستید، بسیار مهم است که از نیاز ها و شرایط نگهداری ایگوانا اطلاع کافی داشته باشید. باید بررسی کنید که چه مواردی برای داشتن و نگهداری از ایگوانا لازم و ضروری است. این موارد بستگی به گونه ایگوانا، سن و جنسیت دوست مارمولک شما خواهد داشت. مارمولک ایگوانا، حیوان عجیب و بسیار زیبایی است که برخلاف سایر گونه ها به یک محل نگهداری مناسب، غذا و درجه حرارات مناسب محیط نیاز دارد.

قفس ایگوانا
اندازه ایده آل برای قفس و برای اینکه ایگوانا داخل قفس خود احساس راحتی کند، بستگی به سن ایگوانا خواهد داشت. اگر ما درباره یک نمونه جوان صحبت می کنیم، قفس ایده آل در اندازه ۸۰x۵۰ سانتی متر و ارتفاع قفس ۱ متر خواهد بود. با این حال، چون ایگوانا به مانند هر جاندار دیگری رشد خواهد کرد. سعی کنید که قفس بزرگتری را تهیه کنید. در غیر اینصورت، بعد از مدتی باید قفس را بزرگتر کرده یا قفس جدیدی تهیه کنید. داخل قفس درختچه کوچکی قرار دهید.
اسباب و وسایلی که باید در داخل قفس قرار دهید شامل:

  • ظرف غذای شیشیه ای یا سرامیکی
  • دیسپنسر آب
  • یک لامپ فلورسنت برای اطمینان از دریافت ویتامین D برای ایگوانا
  • یک چراغ به عنوان هیتر
  • چمن مصنوعی
  • سنگها و گیاهان تزئینی

درصورت امکان می توانید یک وان کوچک نیز اضافه کنید.

دمای ایده آل برای رشد مناسب ایگوانا در طول روز بین ۲۷ تا ۳۳ درجه سانتی گراد است. در شب این دما کاهش یافته و به ۲۲ تا ۲۵ درجا سانتی گراد خواهد رسید. می توانید با یک دماسنج دمای داخل قفس را کنترل کنید. برای نگهداری ایگوانا در شرایط ایده آل رشد، دمای داخل قفس از فاکتورهای مهم به شمار می رود.

آموزش نگهداری ایگوانا

تغذیه ایگوانا
در طول مراحل نگهداری ایگوانا، عادات غذایی حیوان خانگی شما تغییر خواهد کرد. رژیم غذایی ایگوانا با عبور از سن جوانی به بزرگسالی و بلوغ، تغییر می کند. در سال اول، ایگوانا به مانند آفتاب پرست، از حشرات تغذیه می کند. بنابراین شما باید حشرات را در رژیم غذایی ایگوانا قرار دهید.
هنگامی که از این دوره عبور کرده و به یک ایگوانای بالغ تبدیل می شود، رژیم غذایی خود را تغییر داده و به یک حیوان گیاه خوار تبدیل می شود، ایگوانا خوردن حشرات را متوقف کرده و به جان آن از برگ، گل، سبزیجات و میوه های تازه تغذیه می کند.

غذا خوردن روزانه از ضروریات نگهداری ایگوانا خواهد بود. غذا هایی که ایگوانا هرگز نباید از آنها بخورد، آنهایی هستند که از پروتئین حیوانی مانند گوشت و غذاهای خشک تهیه شده اند. آنها نباید از مرکباتی مانند پرتقال، نارنگی و لیمو تغذیه کنند.

این بسیار توصیه می شود که ایگوانا به صورت ذاتی حیوانی مهاجم است. برای ارتباط و تعامل بیشتر با ایگوانا، نیاز به سپری کردن زمان های بیشتر با حیوان دوست داشتنی خود خواهید داشت. ایگوانا واقعا می تواند به شما آسیب برساند اگر با دم او تماس داشته باشید. برای جلوگیری از این اتفاق، در تمام مراحل نگهداری ایگوانا، باید از سن پایین با او بازی کنید تا در صورت تماس با دم او، رفتار شما را تهاجمی تلقی نکند.

ایگوانا مارمولک

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید