خانه خزندگان مراقبت آفتاب پرست تورم و زخم پای آفتاب پرست

تورم و زخم پای آفتاب پرست

۲۵۵۷
تورم و زخم پای آفتاب پرست

مشکلات پا در آفتاب پرست‌ها متداول و رایج است. اغلب اوقات این اتفاق نتیجه جدا کردن به زور آفتاب پرست از شاخه است، نتیجه این عمل زخم شدن پوست و پای آفتاب پرست و حتی شکستن ناخن خوهد بود. در هر صورت به دلیل ایجاد زخم احتمال عفونت نیز وجود خواهد داشت.

یک انگشت یا پای زخمی یک مسئله و مشکل بسیار جدی است و می تواند باعث عفونت در سراسر بدن آفتاب پرست شما گردد. چون ناخن به استخوان پا متصل است، احتمال سرایت عفونت از ناخن به استخوان محتمل بوده که این یک مسئله بسیار خطرناک است. در صورت به وجود آمدن این اتفاق شما باید به دامپزشک مراجعه کرده و در اسرع وقت معالجه آفتاب پرست آسیب دیده را شروع نمایید. گاهی اوقات عوامل دیگری باعث تورم و زخم در انگشت و پای آفتاب پرست می‌شود، بنابراین مراجعه به دامپزشک مانع از تشدید این اتفاق خواهد شد.

به هر علت، مهمترین مسئله این است که در صورت تشخیص و درمان، به دامپزشک متخصص مراجعه کنید. ممکن است نیاز به آزمایش خون، آزمایش بررسی باکتری و حتی عکس رادیولوژی باشد. لطفا از هیچ یک از آنتی بیوتیک‌های ممکن برای درمان استفاده نکنید، زیرا مشکلات پا در آفتاب پرست‌ها بسیار جدی است. به هنگام مراجعه به دامپزشک، او را از تمامی مشکلات و بیماری‌های گذشته مطلع سازید. درجه حرارت محل نگهداری، میزان رطوبت، رژیم غذایی، مکمل هایی که به آفتاب پرست خود می‌دهید و سیستم دسترسی به آب آفتاب پرست، اطلاعاتی است که باید در اختیار دامپزشک قرار دهید.

از خود درمانی و استفاده از مسکن‌ها بدون تجویز دامپزشک خودداری کنید. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد.

آفتاب پرست

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید