خانه خزندگان مارمولک انولی معرفی مارمولک سبز انولی (Green Anole)

معرفی مارمولک سبز انولی (Green Anole)

۳۲۶۴
معرفی مارمولک سبز انولی (Green Anole)

مارمولک سبز انولی - Green Anole، به دلیل فروتنی و آرامشی که دارد در دهه اخیر مورد توجه افرادی که از خزندگان به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند قرار گرفته است. خصوصیت بارز و آشکار مارمولک سبز انولی نر، کیسه زیبایی است که در زیر گلوی مارمولک قرار گرفته است و از آن برای مشخص کردن محدوده و جذب انولی ماده در هنگام جفتگیری استفاده می کند.

 زیستگاه اصلی و محل پرورش مارمولک سبز انولی جنوب ایالات متحده آمریکا می باشد. محبوب ترین گونه مارمولک انولی، انولی سبز است. انولی سبز، خزنده کوچکی است که از غذا دادن با دست لذت می برد، و برای افرادی که می خواهند از خزندگانی بزرگتری نگهداری کنند، مارمولک انولی شروع بسیار خوبی خواهد بود. گفته می شود انولی سبز نیاز به مراقبت های خاص خود دارد.انولی سبز به مدت طولانی یکی از گونه های گسترده و قابل دسترس در حیوانات خانگی است. در بعضی از کشورها به عنوان غذا و طعمه برای خزندگان بزرگتری مانند مار استفاده می شود. قیمت جهانی مارمولک انولی سبز به ندرت از ۱۰ دلار بیشتر می شود.

اندازه مارمولک انولی سبز
طول مارمولک انولی سبز نر ممکن تا ۲۰ سانتی متر هم رشد کند اما به ندرت اتفاق می افتد که طول انولی سبز ماده بیش از ۱۴ یا ۱۵ سانتی متر تجاوز کند. دم مارمولک بالغ، نیمی از طول حیوان را شامل می شود. چشم های درشت و بزرگ انولی سبز او را به شکارچی ماهری تبدیل کرده است. جثه کوچک و وزن کم، مارمولک انولی سبز را به حیوان چابک و عضلانی تبدیل کرده است که می‌تواند به سرعت از منطقه از خطر فرار کند. این دسته از مارمولک ها بخاطر وزن کمی که دارند به راحتی بر روی برگ درختان با سرعت زیادی حرکت می کنند. مارمولک های سبز انولی تا ۱۸ ماهگی قادر به جفت گیری نخواهند بود.

طول عمر مارمولک انولی سبز
در حالی که ممکن است طول عمر انولی سبز به ۶ سال بکشد اما به ندرت اتفاق می افتد که انولی سبز در حیات وحش، بتواند بیش از ۳ سال زندگی کند.

مارمولک انولی سبز

محل نگهداری و قفس مارمولک انولی سبز
وجود پوشش گیاهی که رشدی عمودی دارد در قفس انولی سبز نیاز مطلق و بایدی است. بهترین انتخاب قفسی است که به صورت عمودی بوده و در داخل آن گیاهان و یا درختچه ای که به صورت عمودی رشد کرده است. گردش هوا محل در محل نگهداری مارمولک انولی مهم بوده و تصفیه هوای مستمر، یک روش بسیار عالی برای حفظ هرچه بیشتر سلامتی دوست خزنده شما خواهد بود. انگورهای اکریلیک، گیاهان پلاستیکی که به دیواره های قفس با استفاده از فنجان مکش، همراه با پوشش های دیگر مخلوط می شوند، بسیار توصیه می شود. مارمولک انولی سبز پنهان شدن در پوشش گیاهی را به زمین یا حفره هایی در زمین ترجیح می دهد.

غذای مارمولک انولی سبز
مارمولک انولی سبز بی‌مهره‌های کوچی مانند حشرات، ملخ‌، کرم، کرم‌های خاکی و از این دست را می‌خورند. در هنگام تهیه حشره‌های خوراکی مارمولک، از خرید و تهیه حشراتی که در معرض آفت کش‌های شیمایی بوده‎‌اند، خودداری کنید.

با معرفی انواع مارمولک‌ها، با گونه‌ خاص و منحصر بفردی از مارمولک‌ها که نظیر آنها را ندیده‌اید، آشنا خواهید شد

مارمولک

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید