خانه جوندگان مراقبت خوکچه حمام کردن خوکچه هندی

حمام کردن خوکچه هندی

۱
۱۸۶۵۰
حمام کردن خوکچه هندی

خوکچه های هندی زیاد از خیس شدن خوششان نمی آید! و حمام کردن آنها را عصبی می کند . به عنوان قانون اول به یاد داشته باشید جز در مواردی که بدن حیوان واقعا نیاز به شستن دارد ، نظافت و پاکیزگی را به خود حیوان واگذاشته و از شستشوی خوکچه خودداری نمایید.
اگر به دلیل وسواس بیش از اندازه یا کثیفی غیر قابل چشم پوشی خوکچه خود ، مجبور به شستن حیوان شدید، به توصیه های زیر عمل کنید:
۱- برای شستشوی حیوان خانگی خود می توانید از یک تشت کم عمق استفاده کنید ( یا حیوان را در سینک حمام بشویید) از شستشوی حیوانات خانگی در سینک ظرفشویی اکیدا خودداری کنید.
۲- در صورت عدم دسترسی به شامپوهای اختصاصی خوکچه هندی ، و عدم استفاده از شامپوهای خشک ؛ می توانید از شامپوی بچه یا شامپوهای مخصوص توله سگها / بچه گربه ها استفاده کنید.
۳- برای خشک کردن حیوان از یک حوله پارچه ای نرم استفاده کنید. این حوله جزو لوازم شخصی! حیوان شما بوده و توسط اعضای خانواده یا سایر حیوانات خانگی شما قابل استفاده نیست.
۴- هرگز ( و اکیدا هرگز ! ) برای خشک کردن حیوان خانگی از سشوار استفاده نکنید. خوکچه ها پوست بسیار حساسی دارند و استفاده از سشوار علاوه بر سوزاندن مو ، می تواند باعث ایجاد سوختگی های پوستی شود.
۵- برای شستشوی حیوان حتما از آب ولرم استفاده کنید و دقت کنید که دمای اتاق / حمام بیش از اندازه سرد نباشد. حمام کردن خوکچه های هندی در فصل زمستان می تواند  به بیماری حیوان منجر شود.
۶- با دست مقدار کمی آب روی پوست حیوان بریزید و پس از خیس شدن پوست ، با یک تکه کوچک اسفنج آغشته به شامپو ، به آرامی بدن خوکچه هندی خود را از عقب به سمت جلو بشویید. برای خیس کردن پوست حیوان، خوکچه را در تشت آب فرونبرید و زیر شیر آب نگیرید!
۷- دقت کنید که به هیچ عنوان سر ، صورت و چشمهای حیوان خیس نشود.
۸- برای آب کشیدن حیوان درست برعکس بالا عمل کنید ؛ یعنی به آرامی از گردن حیوان به سمت انتهای بدن آب بریزید. مطمئن شوید که بقایای شامپو به طور کامل شسته شود.
۹- حمام کردن خوکچه در زمان  باردار، شیردهی و  بچه ها قبل از سن دوماهگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

خوکچه هندی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


  • سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
    امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید