خانه جوندگان بیماری خوکچه علائم و نشانه های بیماری عفونت قارچی (Ringworm) در خوکچه هندی

علائم و نشانه های بیماری عفونت قارچی (Ringworm) در خوکچه هندی

۵۲۷۹
علائم و نشانه های بیماری عفونت قارچی (Ringworm) در خوکچه هندی

عفونت قارچی یک بیماری پوستی شایع در خوکچه هندی است. این بیماری شرایط دردناک و ناراحت کننده ای را برای حیوان خانگی شما به وجود می آورد و از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان بوده که می تواند به انسان سرایت یابد. از تماس مستقیم با قسمت هایی از بدن حیوان که عارضه عفونت قارچی مشهود است خودداری کنید. خوشبختانه، بیماری عفونت قارچی در خوکچه ها با دارو قابل درمان است. مدیریت درمان و رفتار، در منزل پس از ابتلا به عفونت قارچی بسیار مهم بوده که از تشدید بیماری در حیوان خانگی شما جلوگیری خواهد کرد. اگر نشانه های بیماری در خوکچه شما وجود داشت و یا حتی اگر خوکچه هندی شما مشکوک به بیماری عفونت قارچی بود، در اولین فرصت ممکن به دامپزشک مراجعه کنید. سپس یک رژیم مراقبتی را برای برگشت خوکچه به سلامت کامل شروع نمایید. بهترین روش مقابله با هر بیماری، پیشگیری است. توصیه می کنیم جهت تکرار نشدن این اتفاق، پیشگیری مربوط به عفونت قارچی را مطالعه کنید.

قسمت های بی مو (کچلی) در بدن خوکچه هندی شما، اولین و واضح ترین علائم و نشانه های بیماری عفونت قارچی است. عفونت قارچی، ریشه مو را ضعیف و سست می کند، و سپس باعث خزه شدن آنها می شود. قسمت های بی مو در بدن خوکچه، تبدیل به پوست خشک و خشن شده و سرانجام با گذشت زمان این قسمت ها، با لکه های قرمز و سفید رنگ در اطراف چشم ها، گوش ها و بینی حیوان خانگی شما همراه خواهد شد.

علائم و نشانه های بیماری عفونت قارچی (Ringworm) در خوکچه هندی

تمامی دامپزشک ها، خوکچه هندی را ویزیت نمی کنند و قادر به درمان این حیوان خانگی نیستند. دامپزشک ها و کلینیک های دامپزشکی نزدیک به محل سکونت خود را از قبل بررسی نمایید که در هنگام مراجعه اورژانسی به مشکل برنخورده و سلامت خوکچه هندی شما حفظ شود. با افرادی که از خوکچه هندی نگهداری می کنند در ارتباط باشید و در صورت بروز مشکل با دوستان خویش مشورت نمایید. شما می توانید در وبسایت پتی فا نیز مشکلات خود را مطرح نمایید. ما به صورت ۲۴ ساعت، آماده ارایه خدمات به شما سروران هستیم.

عفونت قارچی به طور معمول توسط یک معاینه معمولی تشخیص داده شده و پس از آن نمونه برداری از پوست برای تجزیه و تحلیل صورت می گیرد. در حالی که نتایج آزمایشگاه ممکن است چند روز طول بکشد، اگر دامپزشک شما اطمینان داشته باشد که لکه های پوستی سفت شده بیماری عفونت قارچی در خوکچه هندی است، معمولا می توانید درمان را شروع کنید. تعیین فرایند درمان با نظر مستقیم دامپزشک خواهد. برای حفظ سلامت و طول عمر حیوان خانگی، از هرگونه اعمال نظر شخصی در فرایند درمان خودداری کنید.

عفونت قارچی با داروهای ضد قارچی درمان می شود. این دوره طی پنج تا شش هفته تجویز می شود. اطمینان حاصل کنید که فرایند درمان طبق نظر دانپزشک در حال اجرا است. میزان مصرفی و غظلت داروهای مصرفی طبق تجویز دامپزشک انجام گردد. اگر تعداد لکه های پوستی در خوکچه هندی زیاد یاشد، دامپزشک شما ممکن است کرم هایی را که به صورت موضعی کاربرد دارند، تجویز کند. هزینه های درمانی از مبلغ بالایی برخوردار هستند، قبل از انجام درمان از مبلغ آن اطلاع پیدا کنید. برخی از دامپزشکان هزینه های درمانی را به صورت اقساط دریافت می کنند.

بیماری خوکچه هندی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید