خانه جوندگان بیماری خوکچه مدیریت بیماری عفونت قارچی خوکچه هندی در خانه

مدیریت بیماری عفونت قارچی خوکچه هندی در خانه

۶۸۸۳
مدیریت بیماری عفونت قارچی خوکچه هندی در خانه

بیماری عفونت قارچی یا Ringworm، از بیماری های شایع در خوکچه هندی است. همانند بسیاری از بیماری ها، عفونت قارچی خوکچه هندی نیز علائم و نشانه هایی دارد. اولین و واضح ترین نشانه، ریزش غیرمعمول مو، کچلی و وجود لکه های قرمز در اطراف چشم، گوش و بینی خوکچه هندی است. پس از مراجعه به دامپزشک و دریافت دارو، شما باید نحوه درمان، مدیریت رفتار خود و حیوان خانگی را فرابگیرید. همچنین برای تکرار نشدن مجدد بیماری در حیوان، روش های پیشگیری از ابتلای مجدد را مطالعه نمایید. مطلب پیش رو، مدیریت بیماری عفونت قارچی خوکچه هندی در منزل شرح داده شده است.

باید هر گونه دارو ضد قارچی که توسط دامپزشک تجویز شده، در مقدار و زمان های تعیین شده استفاده گردد. معمولا، دارو به صورت خوراکی تجویز می شود. داروهای مایع معمولا از طریق یک سرنگ در دهان خوکچه تزریق می شود.( تزریق به معنی تزریق عضلانی نبوده و فقط ریختن داروی مایه به وسیله سرنگی که سر تیز را نداشته باشد انجام خواهد شد). شما به آرامی سر خوکچه هندی را نگه دارید، نوک سرنگ را در پشت دندان های  خوکچه هندی قرار داده و سپس دارو را فشار دهید. ساده ترین راه برای دادن قرص این است که دارو را خرد کنید و آن را به یک غذا که می دانید حیوان خانگی شما خواهد خورد اضافه و مخلوط کنید. فقط مطمئن شوید که خوکچه تمام مواد غذایی حاوی قرص ها را می خورد.

مدیریت بیماری عفونت قارچی خوکچه هندی در خانه

مصرف ویتامین C را افزایش دهید. ویتامین C سیستم ایمنی بدن خوکچه هندی را تقویت کرده و به مبارزه با عفونت قارچی کمک می کند. بهترین روش ممکن برای دادن ویتامین C به خوکچه هندی،  افزودن مکمل های غذایی حاوی ویتامین C بالا، به آب یا غذای خوکچه هندی است. به خاطر داشته باشید باید بلافاصله بعد از باز کردن بسته های مکمل غذایی ویتامین C، استفاده گردند. این بسته ها که به صورت قرص هستند، می توانند به سرعت خاصیت درمانی خود را بعد از باز کردن بسته از دست بدهند.

قسمت های بی مو کچل می تواند به شدت پوست خوکچه هندی را تحریک کند. ممکن است دامپزشک کرم پوستی را برای رفع این مشکل تجویز کند. با دامپزشک خود در مورد میزان استفاده از پماد و همچنین دستورالعمل های مربوط به برنامه درمانی صحبت کنید. بدون تجویز و مشورت با دامپزشک، هرگز از پماد یا کرم های پوستی استفاده نکنید. اگر شما از چند خوکچه هندی نگهداری می کنید، اولین اقدام جداسازی قفس های دیگر خوکچه ها با خوکچه بیمار است. عفونت قارچی به شدت مسری است. شما نمی خواهید چندین حیوان خانگی بیمار داشته باشید. پس از جدا کردن خوکچه هندی بیمار از دیگر هم نوعان خود، قفس مشترک قبلی را پاک سازی و تمیز نمایید. اطمینان حاصل کنید که قفس فعلی خوکچه هندی تمیز باشد، تا از عفونت مجدد و افزایش آن جلوگیری شود. هرگونه ادرار حیوان را سریعا تمیز نمایید و قفس را عاری از رطوبت حفظ کنید، محیط مرطوب بهترین مکان برای رشد و تشدید عفونت قارچی در خوکچه هندی است.

مدیریت بیماری عفونت قارچی خوکچه هندی در خانه

عفونت قارچی از بیماری های مشترک انسان و حیوان است. بسیار مهم خواهد بود تا از خود در برابر این بیماری محافظت کنید. هر اسباب و وسیله ای که با خوکچه هندی بیمار در تماس بوده را بدون دستکش لمس نکنید. دست های خود را بعد از تماس با خوکچه ضدعفونی و بشویید. حیوان خانگی خود را در مدت بیماری به صورت خود نزدیک نکنید و از بوسیدن خوکچه هندی خودداری نمایید.

بیماری خوکچه هندی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید