خانه جوندگان تغذیه همستر همسترها چه غذاهایی می‌خورند؟

همسترها چه غذاهایی می‌خورند؟

۲
۱۹۹۵۱
همسترها چه غذاهایی می‌خورند؟

اگر چه تعداد زیادی گونه همستر وجود دارد. اما بطور کلی همه همسترها، غذاهای مشابهی می‌خورند. اما در برخی موارد خصوصیات برجسته‌ای وجود دارد که نوع غذا و رژیم غذایی همستر را متغیر می‌کند. بسیار مهم و حیاتی است که بدانید همستر شما چه نوع غذاهایی را می‌خورد و چه غذاهایی برای هستر شما مضر و ممنوعه است. جهت آگاهی از رژیم غذایی همسترها باید نگاهی به نحوه تغذیه آنها در طبیعت بیاندازیم.

همانطور که در مطالب متعدد بیان شده است، همسترها تقریبا هر غذایی را می‌خورند، به این معنی که رژیم غذایی همستر وسیع بوده و از سبزیجات و حیوانات تغذیه می‌کنند. یک رژیم غذایی متعادل برای هستر باید طبق رهنمودهای زیر طراحی شود :

 •  تقریبا نیمی از مصرف غذای روزانه یک همستر باید از مواد غذایی مخصوص این حیوان تشکیل شود. پروتئین مورد نیاز همسترها ۱۶% می‌باشد. اگر مواد غذایی همستر این درصد از پروتئین را پوشش ندهد، لازم است تا خوراک‌هایی مانند پنیر تازه و بوقلمون را به همستر بدهید.
 •  %۴۵ از رژیم غذایی یک همستر باید شامل سبزیجات خام باشد.
 •   از رؤیم غذایی یک همستر باید شامل میوه‌ باشد. اگر قصد ندارید از مواد غذایی موجود در بازار استفاده کنید می‌توانید بجای آن از ترکیب دانه‌ها، حبوبات و آجیل‌های خام بهره ببرید.
 • مصرف میوه‌های پرکالری را که موجب مشکلات اضافه وزن، بخصوص در همستر روسی می‌شود را کم کنید. در رابطه با مرکبات احتیاط کنید، چراکه گاهی می‌توانند برای همسترها مواد اسیدی بشمار بیایند.
 • همستر آلبینو خصوصیات برجسته‌ای برای رژیم غذایی ندارند، پس اگر می‌خواهید بدانید این گونه از همسترها چه چیزهایی می‌خورند از توصیه‌های بالا استفاده کنید.

نحوه غذا دادن به همسترها
نحوه غذا دادن به همسترها نکته بسیار بااهمیتی می‌باشد. همانطور که قبلا گفته شد، باید مقدار کم به همسترها غذا داد. این کار نه تنها باعث می‌شود تا این همستر به راحتی غذا بخورد بلکه موجب می‌شود تا عکس‌العمل همستر را نسبت به غذاهای خاص ملاحظه کنید. اگر بعد از چند روز واکنش منفی نسبت به مواد غذایی مشاهده نکردید، می‌توانید آن غذا را در مقدار بیشتری به همستر بدهید. شما می‌توانید این فرایند را درصورتی که همستر غذای مود نیازش را کامل بخورد، دنبال کنید. توصیه می‌شود برای جلوگیری از دور ریخته شدن بیشتر مواد غذایی توسط همستر، به اندازه مصرفی و متوسط، هر وعده غذایی همستر را در نظر بگیرید. علاوه بر مواردی که بیان شد شما باید هم به همستر و هم ساعاتی که همستر دوست دارد غذا بخورد، جداگانه توجه کنید.

همسترهای چینی چه چیزهایی می‌خورند؟
بطور کلی همسترهای چینی از رژیم غذایی مشابه که در بالا اشاره کردیم استفاده می‌کنند. به دلیل آنکه همسترهای چینی در معرض خطر فراوان ابتلا به دیابت و پوکی استخوان می‌باشند باید برخی از تغییرات در رژیم غذایی همستر چینی را مورد توجه قرار داد. بنابراین علاوه بر بررسی موادغذایی‌، بسیار اهمیت دارد که گاهی به همستر چینی پنیر تازه و سبزیجات غنی از کلسیم مانند اسفناج بدهید.

لیست غذاهایی که همستر نباید بخورد.

به همسترهای روبروفسکی  چه غذایی بدهیم؟
زمان غذا دادن به همسترهای روبروفسکی باید سایز کوچک آنها مدنظر قرارداده شود. برای این نوع از همسترها غذای تجاری شاید خیلی زیاد باشد لذا باید حبه‌های غذایی را به تیکه‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. در زمان غذا دادن به همستر روبروفسکی باید مواظب چربی‌ها باشید. چرا که این حیوان خانگی بخوبی قادر به هضم آنها نمی‌باشد.

در آخر اگر می‌خواهید به همسرتان غذای طبیعی مانند میوه، سبزیجات و یا پنیر بدهید، باید آنها را آنقدر خرد کنید که عمل جویدن توسط همستر آسان باشد.

تغذیه خرگوش کوتوله مراقبت و نگهداری همستر

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


 • چرا همستر‌من چیزی‌نمی‌خوره؟
  همش‌ هم می‌خواد از قفس بیاد بیرون
  امانمیشه ک
  احساس می کنم مشکلی داره
  سوال بعدی هم اینه که آیا میشه خوکچه هندی یو همستر را کنار هم گذاشت با به هم حمله می کنن چون من خوکچه هم دارم احساس کردم وقتی همسترمو دید خواست حمله کنه

  • در مورد تغذیه همستر خود حتما دقت نمایید غذایی که به حیوان خود می‎‌دهید شامل غذاهای ممنوعه برای همستر نبوده و در لیست غذاهایی باشد که می‌توانید به همستر دهید. حتما مطالب راهنمای تغذیه همستر را مطالعه نمایید.
   نگهداری خوکچه‌هندی و همستر کنار یکدیگر با توجه به عادات غذایی متفاوت و رفتارهای متفاوت توصیه نمی‌گردد.

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید