خانه جوندگان بیماری خوکچه پیشگیری از تکرار عفونت قارچی(Ringworm) خوکچه هندی

پیشگیری از تکرار عفونت قارچی(Ringworm) خوکچه هندی

۴۲۰۱
پیشگیری از تکرار عفونت قارچی(Ringworm) خوکچه هندی

عفونت قارچی خوکچه هندی از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان است. به همین دلیل اطلاع و آگاهی درباره عفونت قارچی مهم و ضروری است. قبل از مطالعه روش های جلوگیری از تکرار عفونت قارچی، شما باید از علائم و نشانه ها و نحوه مدیریت و درمان عفونت قارچی در خوکچه هندی اطلاع داشته باشید و سپس به یادگیری این بخش بپردازید.

برای جلوگیری از تکرار عفونت قارچی در خوکچه هندی، قفس حیوان را کاملا تمیز و عاری از نشانه های بیماری کنید. هر هفته یکبار قفس خوکچه خود را کاملا تمیز نمایید. تمامی اسباب و وسایل داخل قفس از جمله اسباب بازی ها، ظرف آب، ظرف غذا و... را با آب و صابون بشویید و در کف قفس، پارچه نرم و یا ملافه قرار دهید.

علاوه بر نظافت کامل هفتگی، روزانه داخل قفس را مرتب کنید. قفس را خشک و عاری از رطوبت نگه دارید زیرا عفونت قارچی در محیط مرطوب رشد می کند. موهای ریخته شده بر روی ملافه را جمع کنید و در صورت ریخته شدن ادرار یا هر مایعی، قفس را به سرعت خشک کنید.

استریلیزه و تمیز کردن اسباب و وسایل مربوط به خوکچه هندی، پس از مرتب کردن قفس، مخلوط مساویی از آب و سرکه را رو روی تمام سطح قفس اسپری کنید. این عمل به طور طبیعی قفس را پاکسازی کرده و احتمال عفونت قارچی در خوکچه هندی شما را به حداقل می رساند. بعد از اسپری کردن و پس از چند دقیقه قفس را شسته و خشک نمایید.

خوکچه هندی خود را تا اتمام بیماری قارچ پوستی به صورت قرنطینه نگه دارید. طول دوره درمان معمولا بین ۷ تا ۱۰ روز است. بعد از روز دهم به دامپزشک مراجعه کرده و از سلامت کامل خوکچه هندی خود اطمینان حاصل نمایید. پس از تایید دامپزشک مبنی بر سلامت خوکچه، می توانید قرنطینه را از بین برده و به مانند گذشته اگر خوکچه دیگری داشته باشید، همگی را در یک قفس قرار دهید.

بیماری خوکچه هندی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید