خانه جوندگان مراقبت همستر آموزش حمام کردن همستر

آموزش حمام کردن همستر

۱۴۸۱۷
آموزش حمام کردن همستر

از آنجا که اندازه همستر کوچک بوده و گرایش آن به فرار از آب است، حمام کردن همستر چالش‌های خاصی دارد. برخی از روش‌ها و ترفندها بسیار مفید است که می توانید در هنگام حمام کردن همستر برای ایجاد تجربه‌ای مثبت برای حیوان خانگی خود بکار ببرید تا مانع از ایجاد خاطره نامناسبی برای همستر خود از حمام کردن شوید.

اگر می‌خواهید برای اولین بار همستر خود را حمام کنید، توصیه می‌کنیم این کار را در تابستان انجام دهید. در این حالت همستر شما احتمالا راحت‎‌تر با ارتباط برقرار خواهد کرد و از حمام کردن لذت خواهد برد.
شما باید بدانید که همستر آب زیاد را نمی‌پسندد. باید به آرامی با او برخورد کنید و محیط حمام و حمام کردن را برای همستر به بازی تبدیل کنید. اگر در فصل تابستان قرار ندارید، یک ظرف کوچک را با آب پر کنید. دمای این آب باید ۳۷ یا ۳۸ درجه سانتی‌گراد باشد. از این آب برای خیس کردن همستر استفاده خواهیم کرد. 
از یک تشت یا سینک آب استفاده کنید. بعد از اینکه همستر را خیس کردید، به آرامی او را در درون سینک آب قرار دهید. دمای آب باید به صورت ولرم باشد. عجله نکنید! اجازه دهید همستر با آب ارتباط برقرار کند و از بودن در داخل سینک لذت ببرد. سپس شما می‌توانید با شامپوی مخصوص حمام کردن همستر، حیوان خانگی خود را بشویید. برای حمام کردن هسمتر شما به یک شامپو مخصوص جوندگان، یک پارچ پر از آب، تشت یا سینک آب و حوله کوچک نیاز خواهید داشت.

توجه داشته باشید در دفعات اول حمام کردن همستر، ممکن است دوست جونده شما بنابه هر دلیلی بترسد و فرار کند. مکانی که برای حمام کردن همستر انتخاب می کنید باید در ارتفاع بالایی نباشد و امکان فرار و دویدن برای همستر شما فراهم باشد. یک مکان کوچک و آرام مانند حمام برای دفعه‌های اول انتخاب خوبی خواهد بود. برای جلوگیری از ترس و فرار کردن ، در صورت امکان از وان استفاده کنید.

شروع حمام کردن همستر با خیس کردن حیوان خانگی خوهد بود. برای آرامش و لذت بیشتر همستر، با انگشتان خود به آرامی او را ماساژ دهید.
بعد از اینکه همه بدن همستر ار خیس کردید( به استثنای صورت)، با آرامی و ملایمت از صابون استفاده کنید. ابتدا از پاهای عقب شروع کنید و به سمت سر همستر حرکت کنید. 
اطمینان حاصل کنید شامپو با چشم و گوش همستر تماسی نداشته باشد. 
هنگامی که تمام بدن همستر را با شامپو آغشته کردید، به آرامی آب داخل پارچ را بر روی همستر بریزید و او را بشویید. تمام مراحل حمام کردن همستر را به آرامی و نوازش انجام دهید. 
بعد از اتمام حمام، همستر را در حوله قرار دهید و با آرامش او را خشک کنید.

همستر خود را بیش از یکبار در ماه به حمام نبرید!
حمام کردن همستر باعث خواهد شد که بوی احتمالی نیز از بین رود. حمام زیاد همستر باعث خواهد شد که بعضی از روغن‌های طبیعی بدن خود را از دست دهد، وجود این روغن ها در حفظ سلامتی همستر لازم خواهد بود.

مراقبت و نگهداری همستر

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید